Hvem passer arrangementet for?
NB: Dette arrangementet er kun åpent for speidere valgt av kretsen. Ellers passer arrangementet for speidere født i '11-'09. Du må gjerne være interessert i demokrati og politisk påvirkning. Du trenger ikke være patruljefører eller assistent for å delta.
Høres arrangementet spennende ut? Ta kontakt med din gruppeleder eller kretsstyret for å høre hvordan deres krets velger representanter og observatører til patruljeførerting (PF-ting). Hver krets kan sende inntil to representanter som skal være valgt av kretsen, gjerne gjennom kretsens ungdomsting, patruljeførerting eller på et årsmøte. Dersom kretsen ønsker å sendes flere må kretsen ta kontakt med simmen.karoliussen@kmspeider.no. De ekstra deltakerne fra kretsen vil få status som observatører. PF-tinget må da stemme over om observatørene skal få tale- og forslagsrett, men de kan ikke gis stemmerett.
Ikke medlem hos KFUK-KFUM-speidere?
Samlingen er åpen for speidere fra Norges speiderforbund, speidere i andre speiderorganisasjoner som er medlem av WAGGGS og WOSM og ikke-medlemmer. For speidere fra andre forbund er det et tillegg i prisen på kr. 100. For ikke-medlemmer er det et tillegg tilsvarende vår medlemskontingent på kr. 575 (pr. 2024). Blir arrangementet fullt vil medlemmer i KFUK-KFUM-speiderne prioriteres.
For hjelp med påmelding når du ikke er medlem i KFUK-KFUM-speiderne, ta kontakt på post@kmspeider.no.