
KFUK-KFUM-bevegelsen søker om TV-aksjon 2023
Sammen med KFUK-KFUM Norge og KFUK-KFUM Global har KFUK-KFUM-speiderne Norge levert inn en søknad om å få tildelt TV-aksjonen i 2023.
Sammen med KFUK-KFUM Norge og KFUK-KFUM Global har KFUK-KFUM-speiderne Norge levert inn en søknad om å få tildelt TV-aksjonen i 2023.
Arendalsuka er en årlig nasjonal arena hvor aktører innenfor politikk, samfunns- og næringsliv møter hverandre og flere mennesker fra hele landet. Vi skal være tilstede for å vise frem speideren, og for å markere vårt samfunnsengasjement.
23. april feires St. Georgsdagen og Speidernes dag. Her kan du lese årets St. Georgsdagshilsen fra Landssjef Thor Andreas Moe Slinning og speidersjef Håvard Djupvik.
Sommeren 2025 blir det for første gang felles landsleir for KFUK-KFUM-speiderne og Norges speiderforbund, og vi samler alle speiderne i Norge på samme leir! Nå ser vi etter lokalt engasjement som kan foreslå sted for landsleiren.
Hold Norge Rent deler ut støtte til frivillige organisasjoner som ønsker å arrangere lokale ryddeaksjoner eller andre frivillige aktiviteter knyttet til plast og forsøpling.
Har dere lyst til å ta imot hundrevis av speidere som skal kjempe om å bli Norges beste i speiding sommeren 2023? Nå har dere muligheten!
En av våre viktigste verdier er samfunnsengasjement, og som speidere ønsker vi å engasjere oss i samfunnet vi lever i og arbeide for fred. Sjekk møteforslag og nytt aktivitetsmerke her. Husk også webinar om Ukraina 6. april.
Etter mange avlysingar og utsetjingar i 2020 og 2021 blir det full landsleir-stafett i Europa sommaren 2022. Vi startar med vår eigen GNIST på Forsand 2.-9. juli, og deretter er det berre å pakka sakene og reisa vidare på Europaturné.
Da Berlinmuren falt i 1989 og Sovjetunionen ble oppløst på begynnelsen av 90-tallet, ble det mulig å starte opp med frivillig arbeid i de tidligere sovjetrepublikkene. I løpet av få år oppsto et tett og godt samarbeid mellom speidere i Norge og i Ukraina.